Rektör Elmastaş, KYK Yurt İnşaatında İncelemelerde Bulundu


Bitlis Eren Üniversitesi (BEU) Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, merkez kampüsü içinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurt inşaatında incelemelerde bulundu.

Bitlis Eren Üniversitesi, yeni dönemde öğrencilerine kavuşmanın heyecanı ile birlikte tüm birimlerinin fiziki alt yapı koşullarını hazır hale getirmeye devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, kampüs içerisinde yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdu inşaatını dolaşarak incelemelerde bulundu.

Bitlis Eren Üniversitesi Kampüsü ve Meslek Yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerin yararlandığı yurtların kapasitelerinin az olduğunu hatırlatan Rektör Elmastaş, “Geçtiğimiz yıl Ahlat İlçesinde Kanık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Ahlat Meslek yüksekokulu öğrencilerinin barınma sorunları ile ilgili yaptığımız girişimler sonuç vermişti. Bitlis Merkez ve Tatvan ilçelerinde ise Bitlis Valimiz Sayın Oktay Çağatay’ın da destekleriyle barınma sorunu yaşayan kız öğrencilerimizi kamu kurumlarına ait tesislerde mevcut imkanları kullanarak barınma sorunlarını geçici olarak çözüme kavuşturmuştuk. Bu sene merkez kampüsündeki yurdumuzun faaliyete girmesiyle kız örencilerimizin barınma sorununu büyük oranda çözmüş olacağız. Kampüs alanında yapımı süren yurt binamız bin öğrenci kapasiteli olacak. Öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim almaları, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçları bizler için çok önemli konular. Bu hususlarda öğrencilerimiz için her zaman hizmet vermeye hazırız ” dedi. 

KYK Yurt İnşaatı incelemesinde Rektör Elmastaş’a, Vali Yardımcısı Furkan Seyman ve Genel Sekreter Muhammed Sami Belet de eşlik etti.