Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz ve Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Üniversitemizi Ziyaret Etti 


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Üniversitemizi ziyaret etti. Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette üniversite bünyesinde kurulması planlanan akademik birimler, Tıp Fakültesi, kampüs alanında devam eden inşaatlar ve öğrenci bursları konularında değerlendirmelerde bulunuldu. 

Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde yakın zamanda Sağlık Bilimleri Fakültesi ve OSB Meslek Yüksekokulunun kurulduğunu ifade eden Rektör Elmastaş, Tıp Fakültesi kurulması yönünde çalışmaların ise devam ettiğini ve kısa vadede bu fakültenin kurulmasını hedeflediklerini söyledi. Rektör Elmastaş, Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulması halinde, fakülteye bağlı dönüştürülecek araştırma hastanesinin 1 milyona yakın bir nüfusa hizmet sunacağını, ilin gelişimi açısından da bunun çok önemli bir adım olacağını ifade etti. 

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren ise Bitlis Eren Üniversitesinde fiziki imkanların iyileştirilmesi adına üniversiteye her türlü desteği sunduklarını ifade ederek yeni kurulan OSB Meslek Yüksekokulu binası inşaatı çalışmalarına da en kısa zamanda başlayacaklarını ifade etti. Bunun yanı sıra kurulacak akademik birimlerin ihtiyaçlarının karşılanması için gereken her türlü desteği sunacaklarını kaydetti. 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, Bitlis Eren Üniversitenin gelişimi yönünde atılan her adımı takip ettiklerini ve Bitlis ile üniversiteyi buluşturan OSB Meslek Yüksekokulu’nun üniversite ve sanayi işbirliği için atılan önemli bir adım olduğunu kaydetti. Demiröz, Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesinin kurulması halinde de bunun sadece Bitlis ile sınırlı kalmayıp çevre il ve ilçelere sunulan sağlık hizmetlerindeki nitelik ve kalitenin artacağını ifade etti.   

Ziyarette ayrıca Ziya Eren, Emir Eren ve Enes Eren ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Atlı, Prof. Dr. Ferit İzci ve Prof. Dr. Ayhan Yılmaz, Genel Sekreter Muhammed Sami Belet de yer aldı.